Radostné Vánoce opravdu pro všechny

Taky se vám zdá, že se ten rok každým rokem zkracuje? „Teď byly a už jsou tu zas…“ „Ani jsem se neotočil a zase jsou Vánoce…“ To není možný, že už je ten rok zase pryč…“ Přemýšleli jste, proč jsou ty naše reakce takové ne úplně radostné, když Vánoce většina lidí řadí mezi nejkrásnější a nejoblíbenější svátky v roce?

bannery_1

Naše „musy“

My se domníváme, že tyto povzdechy nepatří ani tak Vánocům jako takovým, ale k tomu, co jim předchází. Každý totiž v sobě nosíme sumář povinností nad rámec běžného fungování, které „musíme“ do Vánoc stihnout. My jim pracovně říkáme „naše musy“.  Nachystat dětem adventní kalendář, napéct cukroví, vymyslet, pořídit a zabalit dárky, uklidit celý dům včetně oken, udělat výzdobu, navařit slavnostní večeři,… Na většinu z těchto aktivit se vlastně těšíme a dělají nám radost, ale pak je tam taky pár, kvůli kterým nám naskáčou další vrásky na čele a několik nocí nespíme. A to není dobré ani pro naše zdraví ani pro krásu.

Náš tip pro vaši krásu o adventu

Tak moc chceme své nejmilejší pod stromečkem potěšit. Ale ať si hlavu lámeme sebevíc, vymyslet nám nejde nic. A co to přestat brát tak vážně, vrátit se do dětských let a prostě si napsat „dopis Ježíškovi“, právě tak jako to dělají malé děti? Těšení jim to nijak nesníží. Spíš naopak, lámou si celý advent hlavičky, který z těch dárků se podaří Ježíškovi splnit. A pak ta radost pod stromečkem, že dostaly přesně to, co si fakt přály… to je nejvíc, ty jejich rozzářené oči. A víte, jak to dětem sluší, když jsou nadšené a radostné? Stejně to bude slušet i vám ;-).

Aby to vaše psaní Ježíškovi bylo více „dospělácké“, pojměte ho jako nákupní seznam, který jednoduše vytvoříte v mobilní aplikaci nebo na počítači. My máme zkušenost s aplikací VOLO (na internetu jako VOLO wishlist), která funguje bezvadně a je perfektně promyšlená. Vytvoříte si svůj seznam s internetovými odkazy na konkrétní dárek. Seznam můžete kdykoliv a jakkoliv upravovat. Váš seznam má svůj unikátní odkaz, který pak můžete poslat svým „Ježíškům“. Pokud si z něj dárek vyberou, zarezervují si ho. Rezervaci uvidí oni a ostatní „Ježíšci“, vy však ne. Takže až do poslední chvíle netušíte, co pod stromečkem najdete. Těšení zůstává, moment překvapení zůstává a radost je přitom pře-veliká.

Screenshot 2021-11-26 at 15.27.15

Obr.: Tipy na dárky od Anely v seznamu přání od VOLO

Kdo všechno má radost

Radost veliká z povedeného dárku je na mnoha stranách. Vy máte radost z dárku přesně takového, jaký jste chtěli. „Ježíšek“ má radost, že se strefil a že ho to nestálo „nervy“. Raduje se však také příroda, protože tento dárek rozhodně vniveč nepřijde a její zdroje byly použity smysluplně a k opravdovému užitku. Raduje se ale také prodejce, protože se mu po Vánocích váš dárek nevrátí, a on jej nebude muset měnit nebo vracet „Ježíškovi“ peníze. Raduje se také „Ježíškova“ peněženka, protože nemusí pořizovat nic dalšího, jako náhradu. A radují se děti, protože mají spokojené rodiče.

Tak ať máte opravdu radostné Vánoce ♥ ♥.