Velká adventní SOUTĚŽ do 17. 12.! Doručení do Vánoc STÍHÁME (co není skladem, vyrobíme)!
Zákaznická podpora:725 191 660objednavky@anela.cz

Tajemství mladistvé a hebce sametové pleti

Všechny si přejeme mít jemnou, hladkou, svěží a zářivou pleť bez vrásek a jiných nedostatků. A to vše pokud možno bez práce. První část našeho přání se nám splnit může, ale jen v případě, že se nám nesplní ta druhá :-). Holt nemůžeme mít všechno.

Co dokáže kůže

Naše kůže je vybavena mnoha skvělými adaptacemi na vypořádání se s nástrahami vnějšího prostředí nejen pro ni, ale pro celý náš organismus. Vylučuje pot, aby zajistila termoregulaci a ztížila růst mikroorganismům. Tvoří maz, aby se ochránila před působením nečistot a dalších vnějších vlivů (např. větru) a z těla spolu s ním vyloučila vše nechtěné a nepotřebné. Pigmentem chrání celé tělo před negativním působením UV záření. Buňky pokožky se ve spodních vrstvách neustále množí, čímž ty starší vytlačují k povrchu, kde rohovatí až se postupně po menších či větších částečkách odloupnou pryč, zejména pak v noci. Na pleť neustále dopadá prach, smog, případně pyl, ale také různé bakterie, viry či spory plísní. Občas si na pleť sáhneme nebo přetáhneme tričko, takže přidáme další vydatnou várku nečistot. Pokud tuto změť na své pleti necháváme, je přidušená. A to doslova. Pod tímto nánosem buňky nemohou pořádně dýchat, pomaleji a hůř se regenerují a množí, ztrácí vitalitu a pevnost. Pleť postupně ochabuje, vadne a je zešedlá jako bez života. Snadněji se tvoří vrásky a ty stávající se prohlubují. Póry se víc rozšiřují, čímž se stávají rezervoáry nečistot, odumřelých buněk i mazu. Ráj pro množení bakterií a vznik zánětu. Ideální podmínky pro vznik podráždění. Není to hezká představa, že?

Pred zrcadlem

3+1 základní pravidlo správného odličování

Vaše pleť vám dělá velkou službu, tak jí to pojďte usnadnit. Odměnou vám bude nejen zdravá a správně fungující kůže, ale také krásná, hebce sametová pleť bez přecitlivělosti, různých ďobanců i pupínků a zbytečně výrazných vrásek.

Je to vlastně docela jednoduché a stačí si zapamatovat pár základních pravidel:

  1. Pleť čistěte šetrně, ale důkladně

Svou pleť nikdy nedrhněte. Veškeré vaše dotyky by měly být jemné a něžné a měly byste je několikrát zopakovat. Nacvičte si rutinní postup čištění obličeje, krku i dekoltu, abyste nikdy nevynechala jediné místečko.

  1. Zvolte si pro vás ty nejlepší kosmetické produkty a pomocníky

K pravidelnému čištění pleti sahejte po jemných a zklidňujících přípravcích vhodných pro váš typ pleti, bez zbytečného množství obsažených látek, zejména těch chemických a alkoholu. Obojí pleť zbytečně dráždí, alkohol ji navíc vysušuje. Nešetřete ani na kosmetických tamponcích, houbičkách nebo žínkách. Ty by měly být jemné, měkké, dobře nasákavé a dostatečně velké, aby se vám s nimi dobře zacházelo a dostala jste se s nimi do všech zákoutí obličeje, krku i dekoltu. Pokud si navíc zvolíte tamponky látkové, opakovaně pratelné, uděláte velkou službu přírodě. Vyzkoušet můžete třeba naše heboučká a vychytaná „Odličočka“, která se vám díky všité kapsičce na prsty nebudou nepříjemně smýkat, řasit ani ohýbat. A taky jsou větší než běžné odličovací tamponky, protože to je při odličování mnohem praktičtější.

  1. Z čištění pleti si udělejte příjemný ranní i večerní rituál

Pleť je potřeba vyčistit 2x denně. Tedy večer, a to za každé i „pozdě noční po-pártyové situace“, ale i ráno, a to za každé i „stresově vypravovací situace“. Způsob těchto dvou čištění se může mírně lišit v závislosti na tom, zda jste se ráno nalíčila či nikoliv. Čištění 2x denně je přesně tak akorát, abyste pleť podpořila v její funkci a zároveň ji zbytečně nedráždila, nevysušovala a neničila její přirozené ochranné mechanismy. Večer z pleti smyjete a setřete asi tak „kilo“ nánosu a s ním i „moře“ let navíc. Pleť během spánku bude účinněji regenerovat a všechny aktivní složky, které na ni v dalších krocích péče použijete, mnohem efektivněji využije. Ráno z pleti smyjete a setřete asi tak „půl kila“ odumřelých buněk a prachu a s ním i zbytek případné únavy. Pleť probudíte, osvěžíte a dokonale připravíte na následující potřebnou výživu a případný make-up.

  1. Usmívejte se

Vida, hned je vám o 5 let méně ;-).

Dobře a teď postup

Neexistuje jeden univerzální postup. Stejně jako každá jinak vypadáme, máme jiné chutě a líbí se nám jiná vůně, tak nám také každé vyhovuje jiný typ péče o pleť. Píšeme vám zde rady a tipy z naší zkušenosti, jak to děláváme my a co nám vyhovuje. Ale nebojte se zkoušet různé obměny, pokud vám námi navržená rutina úplně nesedí. Hlavně se vnímejte a pružně reagujte na potřeby svého těla i své pleti, které se nám pěkně, abychom se náhodou nenudily, nejen cyklicky mění :-).

Než začnete, vždy si nejprve dobře umyjte ruce.

Pleť tamponkem nedřete. Naopak dbejte na to, aby byl tamponek před každým použitím dostatečně navlhčený (můžete si pomoci vlažnou vodou) a jím samotným po pleti jen jemně a opakovaně klouzejte. Postupně tak šetrně setřete všechny nečistoty.

Moznosti odlicovani-2

Nejprve řasenka, pak to ostatní

Na kosmetický tamponek naneste speciální oční odličovač nebo náš dvousložkový odličovač „Odlíčím“ (nezapomeňte jej před použitím několikrát rázně protřepat, aby se propojila olejová fáze s fází vodní) a přiložte jej na oko. Nechejte malou chvilku působit, aby odličovač řasenku rozpustil. Pak velmi šetrnými pohyby stahujte barvičky dolů ve směru růstu řas. Oční víčka netřete ze strany na stranu, mohla byste si tak poškodit jemnou pleť očního okolí. Tamponek vyměňte a postup zopakujte, a to tak dlouho, dokud nebude ten poslední použitý úplně čistý.

Následně si obdobným způsobem odličte rty. Rtěnku však stírejte do stran.

Jak na make-up či BB krém?

Na odlíčení ostatního make-upu můžete jít dvěma způsoby. Oba dva jsou úplně v pořádku, záleží jen na vás, který vám vyhovuje víc. Při prvním způsobu si pleť nejprve navlhčete vodou, narušíte tím strukturu make-upu. Následně si na kosmetický tamponek naneste dostatek odličovače a jemnými krouživými pohyby postupně od čela k bradě a od středu obličeje k jeho stranám stírejte veškeré líčení. Tamponek vyměňte vždy, když už je příliš špinavý a další nečistoty nemůže pojmout. Nezapomeňte také přetřít kůži za ušima, bradu zespodu, krk a dekolt. Krk a dekolt stírejte vždy zespodu vzhůru. Působíte tak proti gravitaci a kůži příjemně masírujete. Opakujte tak dlouho, dokud ten poslední použitý tamponek není úplně čistý. Přírodní odličovač musí být s příměsí oleje, aby zvládl odstranit veškeré líčení a nečistoty rozpustné a vázající se na tuky.Pokud po odlíčení nemáte úplně příjemný pocit osvěžené, nezatížené a čisté pleti, pak ji ještě omyjte naší lehkou čisticí pěnou "Očistím tvář" nebo jiným produktem na vodní bázi, který máte ráda. Smyjete s ní také zbytky odličovacího oleje." Pleť osušte čistým, měkkým, bavlněným ručníkem vyhrazeným pouze pro tento účel.

Druhý možný způsob je tzv. odlíčení za mokra. Jedná se vlastně o odstranění make-upu klasickým umytím vodou s vhodným mycím prostředkem (bez obsahu vysušujících tenzidů), např. náš mycí hydrofilní olej Umyju něžně je pro tento typ odlíčení báječný. Jemnými krouživými pohyby bříšek prstů či dlaní mněte pokožku celého obličeje a následně opláchněte vodou. I zde platí, že zbytky odličovacího přípravku můžete smýt ještě čisticí pěnou "Očistím tvář". 

Anela_čištění

Nebývám vždy nalíčená

I když nalíčená nejste, tedy také ráno, pleť můžete vyčistit úplně stejným způsobem, pokud vám to takto vyhovuje. Jen vynechte odlíčení očí a rtů. Zpravidla je to však pro pleť, která potřebuje hlavně osvěžit a povzbudit spíš zatěžující.

Pokud tedy nalíčená nejste a obzvlášť poránu bude pro vaši pleť lepší, když ji omyjete chladnou vodou. Tím ji skvěle nastartujete, kůže se vypne a zmírní se případné otoky kolem očí. Nahromaděný prach a částečky odumřelé pokožky pak smyjte lehkým mycím gelem nebo naší čistící pěnou „Očistím tvář“, kterou jednou nebo dvakrát do týdne můžete doplnit masáží konjakovou houbičkou. Záleží jen na vašich prioritách, co je vám příjemné a co si vaše pleť žádá. Obličej opět osušte čistým měkkým bavlněným ručníkem.

Tonizace je pomyslná tečka

Tečkou za každým odličováním a čištěním pleti je její tonizace, která v pleti stáhne póry, sjednotí její barevnost, vyladí pH a připraví ji na následující hydratační a vyživující péči. Není nutná, ale vaši péči o pleť tím dotáhnete k úplné dokonalosti. Tonikum zvolte podle svého typu pleti. Můžete jej kápnout přímo na tamponek a pleť jím přetřít, nebo si jej na pleť pouze nastříkat. Nezapomeňte zase na krk i dekolt.  

Pak už zbývá pleť jen dobře hydratovat a ošetřit výživným krémem nebo olejovým sérem přesně dle vašeho typu pleti.

No, popis je to dlouhý. Ale jakmile si postup a veškeré zásady osvojíte, celý proces vám mnoho času nezabere. A navíc, těchto pár chvil skutečně věnujete jen a jen sobě a své kráse. Užívejte si to.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz