Kávová drbna detailní složení

Ingredients

Sucrose RAW (třtinový cukr), Honey (český med), Olea Europaea Fruit Oil (olivový olej), Cocos Nucifera Oil (kokosový olej), Coffea Robusta Seed Powder (kávový prášek), Simmondsia Chinensis Seed Oil & Vanilla Planifolia Fruit (vanilkový lusk v jojobovém oleji), Prunus Amygdalus Dulcis Oil (mandlový olej), Alcohol & Vanilla Planifolia Fruit (extrakt z vanilky)
* přirozeně obsaženo v éterických olejích

Kokosový olej LZS, BIO

Velmi oblíbený, univerzální olej pro jeho antibakteriální, antivirové a antimykotické účinky. Dokáže totiž velmi dobře přilnout a narušit lipidové membrány bakterií, virů i hub a tím je zničit.

Mandlový olej LZS, BIO

Olej získaný z jader sladkých mandlí je velmi jemný, výživný (obsahuje značné množství vitamínů a minerálů) a regenerační. Snadno se roztírá i vstřebává a pokožku zanechává příjemně hladkou a vláčnou. Pro svou jemnost a blahodárné zklidňující účinky je zejména vhodný na citlivou a podrážděnou kůži včetně pokožky miminek. Lehounký film, který po jeho aplikaci na pokožce zůstává, zabraňuje vzniku podráždění či zčervenání.

Olivový olej LZS, BIO

Jeden z nejznámějších rostlinných olejů, který najdeme snad v každé kuchyni. Je nabitý mastnými kyselinami omega-3 a omega-6, vitamíny, minerály a antioxidanty a díky nim pleť krásně vyživí, zregeneruje a zklidní.

Třtinový cukr RAW

Používáme kvalitní potravinářský třtinový cukr v RAW kvalitě. Při jeho výrobě tedy nebyla použita vyšší teplota než 42 °C, což zajišťuje zachování většího množství  minerálů a vitamínů, než je v běžném, hnědém a obzvláště pak v bílém (ten neobsahuje nic jiného než sacharózu) cukru. Cukr, ať už je jakéhokoliv původu, je čistá sacharóza. Pokud nebyl rafinován a čištěn a zůstala mu přirozená hnědavá až hnědá barva, pak v něm zůstaly některé vitamíny (hl. skupina vitamínů B, vitamín A a vitamín C) a minerální látky (např. draslík, fosfor, hořčík, selen, sodík, vápník, zinek, železo). Třtinový cukr do peelingu přidáváme zejména pro jeho příjemnou abrazivní schopnost a také proto, že kůži může předat některé z obsažených minerálů a vitamínů.

Med 

Med obsažený v našich produktech pochází z čisté přírody jižních Čech od našeho kamaráda, poctivého včelaře srdcem a duší. Nejen v kuchyni má med své místo. Obsahuje ohromné množství antioxidantů, minerálů, vitamínů a flavonoidů. Kůži chrání před působením volných radikálů, dokáže ji perfektně zhojit a velmi účinně hydratovat. Je anti-septický (tj. protizánětlivý) a také efektivně detoxikuje.

Kávový prášek

Kávová zrnka v sobě skrývají mnoho a zaručují nejeden požitek. Milujeme je pro jejich lahodnou chuť, nezaměnitelnou vůni klidu a pohody, ale také pro obsah povzbuzujícího kofeinu a dalších látek, jako jsou např. antioxidanty. Obodobně jako působí uvnitř našeho těla, působí i vně. Dokáží tedy stimulovat buňky k větší pracovní činnosti, tvorbě kolagenu, regeneraci i k dehydrataci, čímž přirozeně eliminují otoky a projevy celulitidy. Káva také obsahuje minerály, jako jsou draslík, hořčík, mangan, niacin, sodík, vápník a železo, a vitamíny, zejména C a skupiny B.

Vanilkový lusk v jojobovém oleji

Jojobový olej je dlouhodobě vysoce ceněný a vyznačuje se unikátním poměrem nenasycených mastných kyselin, které dokáží v pleti udržet hydrataci a podpořit v obranyschopnosti. Je ideální i pro tu nejcitlivější a problematickou pokožku. Přirozená vůně jojobového oleje je velmi jemná až neutrální, proto nijak neruší nádhernou vanilkovou vůni, která se v něm po maceraci lusku rozline. Přijme také antioxidanty, minerální látky a vitamíny obsažené ve vanilce, které se pak snadněji vstřebají do pokožky.

Extrakt z vanilky BIO

Vanilka pravá je popínavá orchidej, jejímž plodem je úzká válcovitá tobolka s množstvím semínek. Za typickou, nezaměnitelnou vůní vanilky stojí fenolický aldehyd vanilin, který se uvolňuje při fermentaci tobolek po sklizni. Vanilka je navíc bohatá na antioxidanty, proteiny, minerální látky a vitamíny skupiny B. Povzbuzuje tělo při únavě, posiluje imunitní systém a zklidňuje mysl při stresu a napětí. Hojí různorodé kožní neduhy, jako jsou ekzémy, dermatitidy či drobné záněty. Zpomaluje proces stárnutí pokožky, tedy např. zabraňuje vzniku vrásek a stařeckých skvrn.

Pro zajímavost: Používáme převážně extrakty z rostlin získané tzv. superkritickou extrakcí pomocí CO2. A proč? Protože je nejčistší a nejúčinnější. K této extrakci se totiž používá nad kritickou teplotu (31 °C) stlačený CO2, který je v tomto stavu díky své vysoké hustotě schopen až z 95 % rozpouštět a extrahovat účinné látky z rostlinného materiálu, což je násobně víc než běžným lisováním. Při tomto způsobu extrakce se navíc zbytečně nezvyšuje teplota, která by snižovala kvalitu získávaných látek a ani není použita žádná chemická látka, která by zanechávala jakékoliv zbytky ve výsledném produktu. Z použité rostliny se tak získá naprosté maximum účinných látek tou nejšetrnější možnou cestou. 

ZPÁTKY K DETAILU PRODUKTU KÁVOVÁ DRBNA >>

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz