Klidný dech - dětský prsní balzám detailní složení

Ingredients

Prunus Amygdalus Dulcis Oil BIO (mandlový olej), Mangifera Indica Seed Butter (mangové máslo), Myrica Cerifera Fruit Wax (myrikový vosk), Hydrogenated Vegetable Oil (hydrogenovaný rostlinný olej), Pseudotsuga Menziesii Branch/Leaf Oil BIO (éterický olej douglaska tisolistá), Boswellia Carterii Gum Oil BIO (éterický olej kadidlo), Styrax Tonkinensis Resin Extract BIO (extrakt z benzoové pryskyřice), Lavandula Angustifolia Oil BIO (éterický olej levandule), Cupressus Sempervirens Leaf Oil (éterický olej cypřiš), Alcohol (líh, součástí benzoe), Citrus Sinencis Peel Oil (éterický olej sladký pomeranč), Limonene*, Linalool*, Benzyl Benzoate*, Isoeugenol*, Geraniol*
*přirozené složky obsažených éterických olejů

Mandlový olej LZS, BIO

Olej získaný z jader sladkých mandlí je s velkou oblibou používán i na tu nejcitlivější pokožku (např. u miminek). Obsahuje značné množství minerálů a vitamínů (zejména A, E a F), je tedy velmi vyživující. Dobře se vstřebává bez zanechání pocitu mastnoty, zklidňuje podráždění a pokožku účinně regeneruje.

Mangové máslo LZS

Toto máslo nabité výživnými látkami je získáváno z plodů ovocného stromu mangovníku, jehož původem je Indie. Obsahuje ohromné množství antioxidantů, které chrání naši pokožku před poškozením vnějšími vlivy. Díky obsahu nenasycených mastných kyselin a fytosterolů vyniká svými hydratačními, zklidňujícími, zjemňujícími a regeneračními vlastnostmi. Hojí různé kožní vyrážky, dermatitidy, ekzémy, podráždění, drobné ranky, popáleniny i omrzliny. Vyhlazuje kůži poškozenou jizvami, vředy či striemi. Na pokožce rychle taje, snadno se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. 

Myrikový vosk

Vosk získávaný z plodů voskovníku (Myrica pubescent). Využívá se k zahuštění kosmetických výrobků. Pokožku zjemňuje a napomáhá její hydrataci. 

Hydrogenovaný rostlinný olej

Hydrogenace (přidání atomů vodíku k oleji) je poměrně jednoduchý proces, který změní tekutý olej v pevnou látku. Zní to možná až atomově, ale výsledkem jsou další skvělé vlastnosti, které olej může do kosmetiky vnést. Díky němu je struktura krému jemnější, pevnější a přesto měkká. Udržuje elasticitu a pevnost pokožky. Výrazně víc než běžný olej napomáhá udržet pleť hydratovanou. A v neposlední řadě zvyšuje schopnost vstřebávání účinných látek do hlubších vrstev pokožky. 

Éterický olej douglaska tisolistá BIO

Éterický olej podporující dýchání a podporující imunitu, asi jako procházka borovým lesem :-) Působí antisepticky, pomáhá snižovat nežádoucí mikrobiální aktivitu. Uvolňuje spastický kašel a čistí plíce od hlenu. 

Benzoe (pryskyřice benzoe + líh)
Extrakt z pryskyřice z benzoe (stromy z rodu Styrax) je hojivá proti krčním a plicním infekcím a celkově zklidňuje.

Éterický olej cypřiš

Cypřiš je již po tisíce let pěstován jako okrasná rostlina. Umí toho ale mnohem víc. Je vynikající při bronchitidách, neboť snižuje vazkost hlenu v dýchacích cestách a podporuje tak jeho vykašlávání.  

Éterický olej kadidlo BIO

Kadidlo, jakožto vonná pryskyřice, je velmi dobře známé pro své duchovní očistné až meditativní účinky. Na kůži působí protizánětlivě, zklidňuje ji a regeneruje. Je typické svou pryskyřičnou vůní čerstvé borovice s jemnými tóny citrusů, dřeva a koření. Zde jsme ho však použily hlavně pro jeho dovednost prohlubovat a zklidňovat dýchání, ulevit při dýchavičnosti a při kašli vyvolaném nervovým napětím. Je také vhodný na hleny, které se obtížně vykašlávají. 

Éterický olej levandule BIO

Jemný a čistý olej získaný z rostlin rostoucích na známých nekonečných levandulových polích v Provence. Má silné antimikrobiální vlastnosti a snižuje podráždění. Jeho vůně je jemná bez ostrých tónů, velmi tak potěší vaše smysly. Je jemně protivirová a protibakteriální, hojí záněty a celkově zklidňuje a to jak fyzicky tak psychicky. Tiší suchý kašel. 

Éterický olej pomeranč sladký

Pomerančový olej se lisuje ze slupek plodů. Říká se mu olej radosti. Svou svěží, intenzivně ovocně-pomerančovou vůní totiž dokáže rozptýlit úzkost, smutek, neklid i nervozitu. Navozuje příjemný pocit pohody a uvolnění. Má čistící a protizánětlivé účinky.  

ZPÁTKY K DETAILU PRODUKTU KLIDNÝ DECH >>

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz