Lesa pán - osvěžující sprej na kůži po štípancích

Ingredients

Aqua (voda), Vinegar BIO (jablečný ocet), Alcohol (líh), Sulfated Castor Oil (sulfátovaný ricinový olej), Melaleuca Alternifolia Leaf Oil (EO tea tree), Rosmarinus Officinalis Leaf Oil (EO rozmarýn), Lavandula Hybrida Oil (EO lavandin), Eucalyptus Citriodora Oil (EO eukalyptus citronovonný), Eugenia Caroyphyllus Leaf Oil (EO hřebíček), Ocimum Basilicum Oil (EO bazalka sladká), Potassium Sorbate (sorbát draselný), Linalool*, Citronellol*, Eugenol*, Limonene*
* přirozeně obsaženo v éterických olejích

Demineralizovaná voda 

Čistá demineralizovaná vodá je hlavním nosným médiem tohoto výrobku.  

Jablečný ocet BIO

Už naše babičky věděly, že na zmírnění svědění a pálení po štípnutí je nejlepší ocet. My si vybraly nádherný BIO Hostětínský jablečný ocet. Zmírňuje svědění a zklidňuje podráždění.  

Líh

Čistý 96% líh bez denaturačních činidel jsme zředily demineralizovanou vodou tak, aby nebyl dráždivý, ale stále napomáhal rouzpouštět éterické oleje. Líh má navíc antiseptické (bránící pomnožení mikrobů a vzniku zánětu) účinky.   

Sulfátovaný ricinový olej
Ricinový olej, který se reakcí se sírou stává hydrofilním a pomáhá tak éterickým olejům k dobrému rovnoměrnému rozptýlení ve vodě. 
EO bazalka sladká

Vůně bazalky hmyzu nevoní, nám však ano a navíc dokáže skvěle osvěžit a ulevit od bolesti po štípnutí. Používáme pouze takový éterický olej, který obsahuje velké množství linaloolu (což je terpenový alkohol) a žádné balastní škodlivé složky. 

EO eukalyptus citronovonný

Eukalyptus citronovonný je tropický strom vylučující pryskyřici se silnou citrusovou vůní, která se velmi nelíbí hmyzu. Vůně obsahuje složku p-menthane 3,8-dio (PMD), u které se prokázal mj. také odpudivý účinek na komáry přenášející malárii. Je také antiseptický, takže mírní nepříjemné projevy hmyzího bodnutí. 

EO hřebíček 

Silná vůně hřebíčku odpuzuje hmyz, to také věděly naše babičky, když si připravovaly jednoduchý repelent vylouhováním hřebíčku v alpě :-). Hřebíček navíc výborně dezinfikuje a působí jako přírodní analgetikum, takže lehce tlumí bolestivé štípnutí. 

EO lavandin

Výrazně zmírňuje svědění, dezinfikuje drobné ranky, mírní zánět a podporuje hojení. A také silně odpuzuje hmyz. 

EO rozmarýn

Esenciální olej, jehož silné aroma odpuzuje hmyz. Má navíc mírně analgetické a antiseptické účinky.  

EO tea tree

Jedná se o silně antiseptický esenciální olej, vhodný na ošetření poštípané pokožky. Lze jej, jako jeden z mála, použít na kůži neředěný. Svým složením a vůní odpuzuje hmyz. 

Zajímavost: To jste věděli, že jeden a tentýž druh rostliny může obsahovat rozdílné množství účinných látek i alergenů v závislosti na podmínkách, vekterých vyrostla?   

Sorbát draselný
Draselná sůl kyseliny sorbové je šetrný konzervant povolený v přírodní kosmetice a používaný i v potravinářství. Ochrání produkt před množením mikroorganismů.  

ZPÁTKY K DETAILU PRODUKTU LESA PÁN >>

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz