Očistím ruce - lihový sprej detailní složení

Ingredients

Alcohol denat. (denaturovaný líh), Aqua (voda), Glycerin (glycerin), Decyl Glucoside (cukerný tenzid), Lavandula Hybrida Oil (EO levandule), Prunus Amygdalus Dulcis Oil BIO (mandlový olej), Citrus Sinencis Peel Oil (EO sladký pomeranč), Eucalyptus Globulus Leaf Oil (EO eukalyptus), Linalool*, Sodium Cocoyl Glutamate (přírodní tenzid), Tocopherol (přírodní vitamín E), Melaleuca Alternifolia Leaf Oil (EO tea tree), Limonene*, Helianthus Annuus Seed Oil (slunečnicový olej), Citric Acid (kyselina citronová), Citral*, Geraniol*
* přirozené složky obsažených éterických olejů

Denaturovaný líh

Používáme denaturovaný (ten konzumní raději spotřebujte jinak ;-)) 96% líh, který si sami ředíme demineralizovanou vodou na ideálních 70 %. V této koncentraci totiž nevyprchává příliš rychle a při své stále vysoké síle snadno pronikne buněčnými membránami dovnitř bakterií a virů, čímž je zničí. Líh, který používáme je jemný, bez bitrexu, denaturovaný isopropanolem. 

Demineralizovaná voda

Čistou demineralizovanou vodou ředíme příliš koncentrovaný alkohol (líh) na jeho ideální antiseptickou koncentraci.

Rostlinný glycerin

Rostlinný glycerin je přirozenou součástí rostlinných olejů a je lidskému tělu velmi blízký. Pokud je ve výrobku ve správném množství, pak je to obrovský pomocník při hydrataci pokožky. To u lihových výrobků, které kůži velmi vysušují, obzvláště oceníte.

Mandlový olej BIO, LZS

Olej získaný z jader sladkých mandlí je s velkou oblibou používán i na tu nejcitlivější pokožku (např. u miminek). Obsahuje značné množství minerálů a vitamínů (zejména A, E a F), je tedy velmi vyživující. Dobře se vstřebává bez zanechání pocitu mastnoty, zklidňuje podráždění a pokožku účinně regeneruje.

Slunečnicový olej LZS

V tomto případě není přidán cíleně pro svoje účinky, ale je součástí jednoho z extraktů a ve výrobku je ho stopové množství.

Přírodní vitamín E čili tocopherol

Vitamín E je poměrně silný antioxidant, pomáhá tedy pokožce vypořádat se s volnými radikály a energií z UV záření. Mimo to také podporuje regeneraci a zpomaluje stárnutí buněk. Používáme tocopherol pouze té nejvyšší kvality, extrahovaný z GMO free slunečnicového oleje.

Přírodní tenzidy + kyselina citrónová

Decyl glucoside a Sodium cocyl glutamate jsou jemné a šetrné tenzidy vyrobené z kokosového oleje. Dokáží účinně propojit olej s kapalinou (vytvořit emulzi tím, že olej v kapalině rovnoměrně rozptýlí). Zároveň využíváme jejich mycích účinků.

Ovocná kyselina citronová se do kosmetických výrobků přidává z důvodu úpravy pH, má však také antibakteriální a antimykotické účinky.

EO levandule, tea tree, pomeranč a eukalyptus

Po konzultaci s aromaterapeutkou Ludmilou Kotalíkovou jsme zvolily tuto kombinaci éterických olejů, neboť se všechny vyznačují silnými antimikrobiálními účinky a jejich vůně pozitivně působí na naši mysl, čímž uvolňuje napětí a stres. Podporujeme tak antiseptický účinek alkoholu a vaši dobrou náladu najednou. A nejen vaši - po použití se budou lidé v nejbližším okolí otáčet po zdroji té příjemné vůně. 

ZPÁTKY K DETAILU PRODUKTU OČISTÍM RUCE - SPREJ >>

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz