Odlíčím - dvoufázový odličovač očního i pleťového makeupu detailní složení

Ingredients:

Aqua (demineralizovaná voda), Prunus Armeniaca Kernel Oil BIO (meruňkový olej), Centaurea Cyanus Flower Water BIO (hydrolát z chrpy), Glycerin (glycerin), Tocopherol (přírodní vitamín E), Helianthus Annuus Seed Oil (slunečnicový olej), Benzyl Alcohol (benzyl alkohol), Propanediol (propanediol), Tremella Fuciformis Extract (extrakt z rosolovky řasotvorné), Gluconolactone (přírodní poly-hydroxykyselina), Benzoic Acid (kyselina benzoová), Sodium Benzoate (benzoát sodný), Calcium Gluconate (glukonát vápenatý), Sorbic Acid (kyselina sorbová), Sodium Levulinate (sodná sůl kyseliny levulové), Sodium Anisate (sodná sůl kyseliny anýzové), Citric Acid (kyselina citronová)

Demineralizovaná voda 

Čistou demineralizovanou vodou ředíme velmi koncentrovaný chrpový hydrolát, který by jinak mohl způsobit dráždění očí. 

Meruňkový olej LZS, BIO

Jde o velmi jemný olej, obdobně jako makový, vhodný pro péči o kůži miminek, pokožku suchou a přecitlivělou. Také obsahuje značné množství nenasycených mastných kyselin. Navíc se výborně a rychle vstřebává, takže vyživuje pokožku do hloubky. Má výtečné čisticí schopnosti. 

Slunečnicový olej

V tomto případě není přidán cíleně pro svoje účinky, ale je součástí jednoho z extraktů a ve výrobku je ho stopové množství.

Chrpový hydrolát BIO

Chrpa se v kosmetice běžně využívá pro své čistící a tonizující účinky na pleť. Má schopnost stahovat póry a rozšířené žilky, tlumit zčervenání a pleť celkově oživuje, rozjasňuje. Blahodárně také působí na unavené oči a oční okolí, snižuje otoky, pálení a začervenání. 

Extrakt z rosolovky řasotvorné (Tremella fuciformis) (+ voda + propanediol + Gluconolactone + glukonát vápenatý + benzoát sodný)

Jedlá houba rosolovka řasotvorná je známá a běžně užívaná v lidovém léčitelství v Číně a Japonsku. Má nespočet ojedinělých vlastností a velmi pozitivně působí na zdravé fungování organismu. Z hlediska kosmetiky se vyznačuje zejména svou extrémní schopností vázat vodu (až 500x více než je její vlastní objem) a výrazně přispívat ke zdravé hydrataci kůže. Kromě toho má protizánětlivé a antialergické vlastnosti, je velmi bohatá na minerály a vitamíny, pokožku tedy účinně vyživuje a přispívá k její obranyschopnosti. Látka je certifikována mezinárodní společností ECOCERT jako zcela bezpečná a lze ji použít v přírodní kosmetice.

Přírodní vitamín E čili tocopherol

Vitamín E je poměrně silný antioxidant, pomáhá tedy pokožce vypořádat se s volnými radikály a energií z UV záření. V přírodních kosmetických výrobcích má díky této vlastnosti funkci konzervantu, neboť prodlužuje jejich životnost. Používáme tocopherol pouze té nejvyšší kvality, extrahovaný z GMO free slunečnicového oleje.

Kyselina citronová

Ovocnou kyselinu citronovou do svých kosmetických výrobků přidáváme z důvodu úpravy pH, má však také antibakteriální a antimykotické účinky.

Sodná sůl kyseliny levulové + sodná sůl kyseliny anýzové (+ rostlinný glycerin + voda) 

Přirozeně se v rostlinách vyskytující kyseliny se silnými antimikrobiálními účinky. Pozitivně působí na pleť, jemně voní a zároveň fungují jako přírodní, šetrný konzervant kosmetického výrobku. Látka je certifikována mezinárodní společností ECOCERT jako zcela bezpečná a lze ji použít v přírodní kosmetice.

Benzyl Alcohol + kyselina benzoová + kyselina sorbová

Tyto tři ingredience se běžně používají v přírodní kosmetice a slouží jako šetrné konzervanty, které zabraňují uchycení, růstu a rozmnožování bakterií, hub a kvasinek v produktu. Všechny tři se přirozeně vyskytují v rostlinách, např. v bobulovitých plodech či listech jeřábu. Využíváme je v přesně odměřeném množství tak, aby splnily svůj účel, ale zároveň nezpůsobovaly dráždění. Používáme je pouze v té nejvyšší kvalitě a certifikované mezinárodní společností Ecocert.

 

ZPÁTKY K DETAILU PRODUKTU ODLÍČÍM - DVOUFÁZOVÝ ODLIČOVAČ >>

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz