Pohladím miminka detailní složení

Ingredients

Prunus Amygdalus Dulcis Oil BIO (mandlový olej), Sesamum Indicum Seed Oil BIO (sezamový olej), Tocopherol (vitamín E), Helianthus Annuus Seed Oil (slunečnicový olej), Calendula Officinalis Flower Extract (extrakt z měsíčku lékařského), Lavandula Angustifolia Oil BIO (EO levandule), Linalool*, Geraniol*, Limonene*
* přirozeně obsaženo v éterických olejích

Mandlový olej LZS, BIO

Olej získaný z jader sladkých mandlí je velmi jemný, výživný (obsahje značné množství vitamínů a minerálů) a regenerační. Snadno se roztírá i vstřebává a pokožku zanechává příjemně hladkou a vláčnou. Používat jej můžete na všechny části těla i vlasy, pro svou jemnost a blahodárné zklidňující účinky je zejména vhodný na citlivou a podrážděnou pokožku. S velkou oblibou je používán právě na promazání a masáže celého těla miminek. Lehounký film, který po jeho aplikaci na pokožce zůstává, zabraňuje vzniku podráždění, zčervenání či svědění v místech náchylných k opruzení. 

Sezamový olej LZS, BIO

Sezamový olej je nadupaný zdroj výživných látek, obsahuje nesmírné množství minerálů (např. hořčík, zinek, vápník, draslík), vitamínů (např. A, B1, B3 a B6, E), ale také karoteny, proteiny, nenasycené mastné aminokyseliny a antioxidanty (např. sesamol). Ceněný je pro své dezinfekční, čistící a hydratační vlastnosti, schopnosti hojit podráždění a drobné ranky, podporu rychlé a přirozené obnovy buněk pokožky, zpomalení projevů stárnutí pokožky, které dodává hebkost a pružnost. Dokáže na sebe vázat různé toxiny i těžké kovy. Patří mezi oleje prohřívací. Je proto výborný k masážím namožených svalů, bolavých kloubů, promrzlých či studených končetin. 

Slunečnicový olej LZS, BIO

V tomto případě není přidán cíleně pro své účinky, ale je součástí jednoho z extraktů a ve výrobku je ho stopové množství.

Přírodní vitamín E čili tocopherol

Vitamín E je poměrně silný antioxidant, pomáhá tedy pokožce vypořádat se s volnými radikály a energií z UV záření. V přírodních kosmetických výrobcích má díky této vlastnosti funkci konzervantu, neboť prodlužuje jejich životnost. Používáme tocopherol pouze té nejvyšší kvality, extrahovaný z GMO free slunečnicového oleje.

Extrakt z měsíčku lékařského BIO

Měsíček lékařský je náš miláček. Je to bylinka obsahující rostlinná antibiotika (tzv. fytoncidy), díky nimž se vyznačuje fantastickou schopností hojit, a to i hlubší a zanícené rány, a zklidňovat všechny druhy podráždění a zarudnutí. Poradí si i s lehkými kvasinkovými infekcemi, lehkými popáleninami a omrzlinami. Podporuje přirozenou tvorbu kolagenu a tedy obnovu buněk. Zpravidla je velmi dobře snášen a nezpůsobuje vznik alergických reakcí.

Pro zajímavost: Používáme převážně extrakty z rostlin získané tzv. superkritickou extrakcí pomocí CO2. A proč? Protože je nejčistší a nejúčinnější. K této extrakci se totiž používá nad kritickou teplotu (31 °C) stlačený CO2, který je v tomto stavu díky své vysoké hustotě schopen až z 95 % rozpouštět a extrahovat účinné látky z rostlinného materiálu, což je násobně víc než běžným lisováním. Při tomto způsobu extrakce se navíc zbytečně nezvyšuje teplota, která by snižovala kvalitu získávaných látek a ani není použita žádná chemická látka, která by zanechávala jakékoliv zbytky ve výsledném produktu. Z použité rostliny se tak získá naprosté maximum účinných látek tou nejšetrnější možnou cestou.

Éterický olej levandule BIO

Jemný a čistý olej získaný z rostlin rostoucích na známých nekonečných levandulových polích v Provence. Levandule je známá pro své silné zklidňující účinky, pomáhá také proti nespavosti. Má silné antimikrobiální vlastnosti, dokáže tedy hojit drobné ranky, a snižuje podráždění.

 

ZPÁTKY K DETAILU PRODUKTU POHLADÍM MIMINKA >>

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz