Svěží motýl - pleťové tonikum pro suchou/citlivou pleť detailní složení

Ingredients

Centaurea Cyanus Flower Water BIO (hydrolát z chrpy), Melissa Officinalis Flower/Leaf/Stem Water BIO (meduňkový hydrolát), Citrus Aurantium Amara Flower Water BIO (voda z pomerančových květů), Pentylene Glycol (z kukuřice), Avena Sativa Kernel Extract (extrakt z fermentovaného ovsa), Glycerin (rostlinný glycerin), Aqua (voda), Sodium Levulinate (sodná sůl kyseliny levulové), Sodium Anisate (sodná sůl kyseliny anýzové), Bisabolol (výtažek z heřmánku), Clitoria Ternatea Flower Powder (extrakt z květů motýlího prachu), Lactobacillus Ferment (laktobacily), Sodium Hyaluronate (sodná sůl kyseliny hyaluronové), Glucomannan (polysacharid), Schizophyllan (polysacharid), Sodium Hyaluronate Crosspolymer (upravená kyselina hyaluronová). 

Chrpový hydrolát BIO

Chrpa se v kosmetice běžně využívá pro své čistící a tonizující účinky na pleť. Má schopnost stahovat póry a rozšířené žilky, tlumit zčervenání a pleť celkově oživuje, rozjasňuje. Blahodárně také působí na unavené oči a oční okolí, snižuje otoky, pálení a začervenání. 

Meduňkový hydrolát BIO

Hydrolát vyrobený šetrnou destilací celé bylinky velmi jemná a účinná a hodí se zejména pro podrážděnou, suchou a zralou pleť, kterou hydratuje, zklidňuje a celkově harmonizuje. Má výrazné protizánětlivé, protivirové a protibakteriální účinky. Pozitivně působí také na psychický stav, zklidňuje při nervozitě, úzkosti a pomáhá k lepšímu spánku.Látka je certifikována mezinárodní společností ECOCERT jako zcela bezpečná a lze ji použít v přírodní kosmetice.

Neroli hydrolát BIO

Hydrolát se svůdnou a luxusní ovocně-květinovou vůní se získává šetrnou destilací květů pomerančovníku hořkého. Vůni zpopularizovala v 17. století Anne-Marie de la Trémoille, pricezna z Neroli, která ji používala k parfémování rukavic, oblečení a do koupele. Neroli je úžasný hydrolát pro křehkou a citlivou pleť, kterou změkčuje a regeneruje. Velmi příznivě působí také při stresu a napětí.

Pentylen glykol

Pentylen glykol je alkohol vyráběný z cukrové třtiny nebo kukuřice. Používá se jako rozpouštědlo s výbornými hydratačními schopnostmi. Je certifikován mezinárodní společností Ecocert jako zcela bezpečný a lze jej použít v přírodní kosmetice. 

Extrakt z fermentovaného ovsa (+ probiotika) 

Extrakt z fementovaného ovsa s probiotickými bakteriemi dokáže na pleti úplné divy. Množství účinných látek, jako jsou kyselina glykolová nebo mléčná, beta-glukan, fosfolipidy aj., spolu s laktobacily pomáhají v rychlé obnově a regeneraci buněk. Pokožka je při pravidelném používání rozzářená, hladká, jemná a přitom pevná a pružná. Látka je certifikována mezinárodní společností Ecocert jako zcela bezpečná a lze ji použít v přírodní kosmetice.

Sodná sůl kyseliny levulové + sodná sůl kyseliny anýzové (+ glycerin + voda) 

Přirozeně se v rostlinách (kukuřice a fenykl) vyskytující kyseliny se silnými antimikrobiálními účinky. Pozitivně působí na pleť, jemně voní a zároveň fungují jako přírodní, šetrný konzervant kosmetického výrobku. Látka je certifikována mezinárodní společností Ecocert jako zcela bezpečná a lze ji použít v přírodní kosmetice.

Výtažek z heřmánku

Bisabolol je hlavní složka heřmánku, která mu dává jeho úžasné léčivé vlastnosti. Má regenerační, protizánětlivé a antimikrobiální účinky, čímž výrazně zlepšuje stav šupinaté, podrážděné a citlivé pokožky. Bisabolol by neměl být alergenní, ale pokud trpíte alergií na heřmánek jako takový, doporučujeme olej raději vyzkoušet na malém kousku pokožky. 

Extrakt z květů motýlího hrachu

Domovinou rostliny motýlí hrách (Clitoria ternatea) je jihovýchodní Asie, kde je v různých formách v lidovém léčitelství, ale také např. v Ayurvédě s oblibou využívána po staletí. Motýlí hrách obsahuje velké množství flavonoidů, které buňky pokožky stimujulí k produkci kolagenu a elastanu. Udržují tak pleť pevnou a pružnou. Zároveň je bohatá na antioxidanty, ale také protizánětlivé a antimikrobiální látky. Její květy při louhování kapalinu barví do překrásné modré barvy. 

Kyselina hyaluronová

Běžně se vyskytuje v našem organismu, nejvíce v očním sklivci nebo kůži, právě ve formě solí (nejčastěji sodné). Do své struktury dokáže navázat ohromné množství vody, pokožku tedy velmi účinně hydratuje, čímž ji vypíná, revitalizuje a rozjasňuje. V poškozených buňkách brání ukládání kolagenu a podporuje tak bezjizvenaté hojení tkáně. Je hojivá a podporuje elasticitu kůže. V pokožce působí dlouhodobě, ta tak celý den vypadá jemná a sametově hebká. Sůl kyseliny hyaluronové, kterou používáme, není živočišného původu, ale vznikla bakteriální fermentací bez použití GMO materiálu. 

Glucomannan

Čistě rostlinný extracelulární polysacharid pochází z asijského kořene konjak. Díky své schopnosti až 50tinásobně zvětšit svůj objem pleť vyplňuje a vyhlazuje. 

Schizophyllan

Extracelulární polysacharid produkovaný houbou s krásným jménem - klanolístka obecná. Zvyšuje buněčný metabolismus, posiluje imunitní systém, zvyšuje produkci kolagenu a snižuje jeho degradaci. 

Crosspolymer kyseliny hyaluronové

Upravená (jakoby zasíťovaná) forma kyseliny hyaluronové má až 5x vyšší schopnost udržet vodu v pokožce, vytváří na pokožce jemný film a dodává vodu pleti déle, což umožňuje lepší dlouhodobou hydrataci. Není živočišného původu.

ZPÁTKY K DETAILU PRODUKTU SVĚŽÍ MOTÝL >>

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz