Umyju miminka - mycí hydrofilní olej detailní složení

Ingredients

Prunus Amygdalus Dulcis Oil BIO (mandlový olej), Sesamum Indicum Seed Oil BIO (sezamový olej), Polyglyceryl-4 Oleate (přírodní emulgátor na bázi olivového oleje), Tocopherol (přírodní vitamín E), Helianthus Annuus Seed Oil (slunečnicový olej), Calendula Officinalis Flower Extract BIO (extrakt z měsíčku lékařského), Lavandula angustifolia Oil BIO (éterický olej levandule), Linalool*
* přirozeně obsaženo v éterických olejích

Mandlový olej LZS, BIO

Olej získaný z jader sladkých mandlí je velmi jemný, výživný (obsahuje značné množství vitamínů a minerálů) a regenerační. Snadno se roztírá i vstřebává a pokožku zanechává příjemně hladkou a vláčnou. Používat jej můžete na všechny části těla i vlasy. Pro svou jemnost a blahodárné zklidňující účinky je zejména vhodný na citlivou a podrážděnou pokožku. S velkou oblibou je používán právě na promazání a masáže celého těla miminek. Lehounký film, který po jeho aplikaci na pokožce zůstává, zabraňuje vzniku podráždění, zčervenání či svědění v místech náchylných k opruzení. 

Sezamový olej LZS, BIO

Sezamový olej je nadupaný zdroj výživných látek, obsahuje nesmírné množství minerálů (např. hořčík, zinek, vápník, draslík), vitamínů (např. A, B1, B3 a B6, E), ale také karoteny, proteiny, nenasycené mastné aminokyseliny a antioxidanty (např. sesamol). Ceněný je pro své dezinfekční, čistící a hydratační vlastnosti, schopnosti hojit podráždění a drobné ranky, podporu rychlé a přirozené obnovy buněk pokožky, zpomalení projevů stárnutí pokožky, které dodává hebkost a pružnost. Dokáže na sebe vázat různé toxiny i těžké kovy. Patří mezi oleje prohřívací. Je proto výborný k masážím namožených svalů, bolavých kloubů, promrzlých či studených končetin.  

Slunečnicový olej LZS

V tomto případě není přidán cíleně pro své účinky, ale je součástí jednoho z extraktů a ve výrobku je ho stopové množství.

Polyglyceryl-4 Oleate

Přírodní emulgátor (látka, která způsobí smíšení dvou za běžných okolností nemísitelných kapalin) na bázi glycerinu a olivového oleje. Vodu a olej dokáže změnit v mléčnou emulzi, kterou snadno opláchnete bez pocitu mastnoty. Neobsahuje škodlivé PEG (PolyEthylenGlykol), palmový olej a je certifikován společnostmi COSMOS a Ekocert k použití v přírodní kosmetice.

Přírodní vitamín E čili tocopherol

Vitamín E je poměrně silný antioxidant, pomáhá tedy pokožce vypořádat se s volnými radikály a energií z UV záření. V přírodních kosmetických výrobcích má díky této vlastnosti funkci konzervantu, neboť prodlužuje jejich životnost. Používáme tocopherol pouze té nejvyšší kvality, extrahovaný z GMO free slunečnicového oleje.

Extrakt z měsíčku lékařského BIO

Měsíček lékařský je náš miláček. Je to bylinka obsahující rostlinná antibiotika (tzv. fytoncidy), díky nimž se vyznačuje fantastickou schopností hojit, a to i hlubší a zanícené rány, a zklidňovat všechny druhy podráždění a zarudnutí. Poradí si i s lehkými kvasinkovými infekcemi, lehkými popáleninami a omrzlinami. Podporuje přirozenou tvorbu kolagenu a tedy obnovu buněk. Zpravidla je velmi dobře snášen a nezpůsobuje vznik alergických reakcí.

Pro zajímavost: Používáme převážně extrakty z rostlin získané tzv. superkritickou extrakcí pomocí CO2. A proč? Protože je nejčistší a nejúčinnější. K této extrakci se totiž používá nad kritickou teplotu (31 °C) stlačený CO2, který je v tomto stavu díky své vysoké hustotě schopen až z 95 % rozpouštět a extrahovat účinné látky z rostlinného materiálu, což je násobně víc než běžným lisováním. Při tomto způsobu extrakce se navíc zbytečně nezvyšuje teplota, která by snižovala kvalitu získávaných látek a ani není použita žádná chemická látka, která by zanechávala jakékoliv zbytky ve výsledném produktu. Z použité rostliny se tak získá naprosté maximum účinných látek tou nejšetrnější možnou cestou.

Éterický olej levandule BIO

Jemný a čistý olej získaný z rostlin rostoucích na nekonečných levandulových polích v Provence. Levandule je známá pro své zklidňující účinky, pomáhá také proti nespavosti. Má silné antimikrobiální vlastnosti, dokáže tedy hojit drobné ranky a snižuje podráždění.

 

ZPÁTKY K DETAILU PRODUKTU UMYJU MIMINKA >>

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz