Vratné obaly

 

HURÁÁÁ! Vymyslely jsme, jak na to. 

Prázdné skleničky od naší kosmetiky nám už můžete vracet :-).

Zatím máme odběrná místa v Brně a v Praze, ale další budou přibývat, nebojte! Takže od nynějška veškeré skleničky z tmavého skla, ve kterých od nás dostáváte kosmetiku, prosím nevyhazujte. Zkuste doma na ně najít nějaké místečko, kde je budete střádat, a jednou za čas nám je doneste nebo pošlete zpět. Moc vám děkujeme, že nám pomáháte snižovat produkci odpadů. Na přírodě nám opravdu záleží.

CO POTŘEBUJEME OD VÁS?

Skleničku nejprve dobře vyprázdněte, ideálně vypoužívejte celý výrobek do poslední kapičky. Pokud se vám produkt nepodaří včas spotřebovat a zkazí se, můžete jeho obsah bez obav vyhodit do kompostu příp. do běžného směsného odpadu. 

Náš ekologický tip: Prosím nevylévejte oleje do kanalizace, narušují proces čištění v čistírnách odpadních vod. Oleje, a to nejen ty kosmetické, ale i jedlé, pokud nespotřebujete, přelijte do PET lahve a uzavřené pak vyhoďte do speciálních kontejnerů na tuky nebo odneste do sběrného dvora. Další možnost jak použité oleje zužitkovat je vyrobit si vlastní svíčky

Skleničky nám můžete poslat tak jak jsou - s etiketou, víčkem, klidně i neumyté. Cokoliv uděláte navíc nám ušetří práci, ale ve skutečnosti nemusíte nic. Pokud nám ale chcete pomoct ještě o chlup víc tak potom:

1. Sloupněte etiketu, kterou vyhoďte do plastového odpadu (jde totiž o velmi dobře recyklovatelnou PP fólii). Půjde vám to úplně lehce, protože při výběru vhodného materiálu a lepidla na etikety bylo jedním ze zásadních kritérií, aby šly snadno odstranit.

2. Vyhoďte do plastů také plastové víčko, protože my můžeme bezpečně znovu využít jen skleněné obaly.

3. Skleničku umyjte v horké vodě,  případně v myčce na nádobí.

4. Přineste obaly do některého z odběrných míst, kde za ni dostanete svoji odměnu. Můžete ji poslat i poštou k nám na provozovnu, ale to už je ta ekologie zase někde jinde ...

ZA NÁMAHU ODMĚNA

Pokud nám skleničky vrátíte, budete mít v první řadě lepší pocit u srdce. A jako poděkování od nás navíc dostanete také unikátní slevový kód od nás. Ten při dalším nákupu uplatníte v našem eshopu. A jakou slevu za vrácené skleničky dostanete? Záleží na jejich objemu: 

  • skleničky do 30 ml – sleva 5,-/ks
  • skleničky nad 30 ml – sleva 10,-/ksSEZNAM
SBĚRNÝCH MÍST

A tady je seznam míst, kde můžete naše skleničky vracet:

BRNO 
Anela provozovna
Charbulova 31
Černovice
(jen po domluvě)

PRAHA
Mokoshop
Na Rozcestí 2
Praha 9 – Balabenka
(v otvírací dobu 10:00 - 18:00)

DALŠÍ OSUD VRÁCENÝCH SKLENIČEK

Všechny již jednou použité skleničky řádně vymyjeme, vydezinfikujeme a naplníme novou, čerstvou a voňavou kosmetikou. S novým víčkem a novou etiketou poputují zase znovu k vám. A my věříme, že se nám ty obaly budou pěkně točit a brzy nebudeme muset nové téměř kupovat. 

Ještě jednou velký dík za vaši podporu a příspěvek ke zdravější přírodě.