Ryvera - upcyklované textilní výrobky

Žena, která se skrývá za šicí dílnou RYVERA v Třebíči, se jmenuje.  Stejně jako my, nemá ráda plýtvání, vlastnění nadbytečného množství věcí a ekologickou nezodpovědnost. Na rozdíl od nás navíc ráda a dobře šije

Absurdní kolotoč levných oděvů na jednu sezónu, nelidské podmínky při jejich výrobě a šílené množství odpadu ji přivedlo až k vytvoření vlastního konceptu tvorby. Díky svým šikovným rukám může tento odpad zužitkovat a vytvořit pro něj nový, plnohodnotný životní cyklus. Tomu se říká upcyklace a nám je tento koncept velmi sympatický. Navíc Andy se zamilovala do batůžku, jehož je Věrka autorem a pak už byl jen krůček k navázání hlubší spolupráce. 

Zpracovává materiály pocházející ze všech možných zdrojů. Počínaje secondhandy, přes využívání zbytků z čalounických dílen, případně dary od kamarádů i širšího okolí. Pečlivě si vybírá takové, aby vám výrobky mohly dlouho sloužit, před samotným zpracováním je pere, odžmolkovává a žehlí. V každém výrobku od Věry najdete kousek jí samotné, její nápady, myšlenky, pečlivou práci. Pro nás Věra šije originální kosmetické taštičky, které si můžete zakoupit na našem eshopu a vyhnout se tak tuctovým čínským zmetkům. 

Pokud vám dosloužil nějaký milovaný kousek oblečení a tak nějak se s ním nedovedete rozloučit, vdechněte mu nový život. Vaše staré sako vás může provázet na cestách jako kabelka, z vašich starých džínů může být originální batoh, ze staré halenky mašličky, límečky nebo motýlek. 

Věra vám buď ušije něco na zakázku nebo si můžete vybrat na jejím eshopu.

 Dokonalá upcyklace od Ryvery