Vratné obaly

Jeden z hlavních bodů filozofie ANELY je minimalizace dopadů veškerého fungování firmy na přírodu a cesta maximální trvalé udržitelnosti. Nedílnou součástí naší každodenní rutiny tedy je předcházení vzniku odpadu a být co nejvíce "zerowaste". Proto jsme také pro naši kosmetiku zvolily skleněné obaly, které můžeme opakovaně použít (a když už musíme použít obal plastový, pak hledáme takový, který si můžete opakovaně naplnit sami). 

Pojďte do toho s námi. Pomozte nám zatěžovat přírodu co nejméně. Prázdné obaly od naší kosmetiky využijte doma, v dílně, ve školce, ve škole, v ateliéru nebo nám je vraťte (nemusíte s nimi dělat vůbec nic, přineste nám je tak, jak jsou). My je řádně vyčistíme a znovu naplníme čerstvou, voňavou kosmetikou. S novým víčkem a novou etiketou poputují zase znovu k vám. A vás za vaši uvědomělost a práci ještě odměníme. Za každý vrácený obal dostanete slevu na sortiment zboží v obchodě, ve kterém jej vrátíte. Za obaly 15 a 30 ml dostanete 5,- Kč, za obaly větší pak 10,- Kč. Obaly od vzorečků jsou rozkošné, ale příliš titěrné k jejich preciznímu vyčištění. Ty si nechejte pro své užití, třeba jako cestovní balení.

Náš ekologický tip: Prosíme nevylévejte oleje do kanalizace, narušují proces čištění v čistírnách odpadních vod. Oleje, a to nejen ty kosmetické, ale i jedlé, pokud nespotřebujete, přelijte do PET lahve a uzavřené pak vyhoďte do kontejnerů na směsný odpad nebo speciálně na tuky nebo odneste do sběrného dvora. Další možnost jak použité oleje zužitkovat je vyrobit si vlastní svíčky

_A910042

A tady si najděte to správné místo, kam donesete naše prázdné obaly zpět: 

BRNO

 

DOBŘANY (v Orlických horách)
  • VÝROBNA ANELA - Dobřany 39 (jen po předchozí domluvě)

 

FRÝDEK - MÍSTEK

 

FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ

 

HRADEC KRÁLOVÉ
  • BEZ OBALU (bezobalový obchod) - Bratří Štefanů 123/48

 

CHRUDIM

 

JIHLAVA

 

KARLOVY VARY
  • NOPLASTICO (bezobalový obchod) - nám. Dr. M. Horákové 1002/4 

 

LUŽICE

 

MNICHOVICE
  • MODRÁSEK (bezobalový obchod) - Masarykovo nám. 3

 

OLOMOUC

 

PARDUBICE

 

PRAHA

 

PROSTĚJOV

 

ŠUMPERK

 

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

 

VODŇANY
  • LINDA CÍLKOVÁ (kosmetický salon) - Heritesova 65

 

ZLÍN

 

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU