Zákaznická podpora:725 191 660objednavky@anela.cz

Filozofie

Jsme hluboce přesvědčené, že každá žena je krásná. Máme jich kolem sebe spoustu a vidíme je takové, jaké opravdu jsou. Vidíme je srdcem. Laskavé, veselé, milující, usměvavé, vášnivé, zuřící, truchlící, silné, obětavé, temperamentní i mírné, ale vždy unikátní a krásné. Jedinečné. Jste mezi nimi i vy.

Žijeme ale v době pokřivených hodnot, které vytvářejí na nás ženy obrovský nátlak. Tamto musíme mít menší, tohle zase větší, tahle musí hubnout, tahle zase přibrat, tady uřízneme, napíchneme, vyhladíme.... I my si rády hrajeme s photoshopem, líčíme se a hrajeme si na modelky. Ale taky víme, že stylové fotky na Instagramu jsou jen iluze a tam někde za nimi je příběh některé z nás.

Jak dny, týdny a roky běží, i nám přibývají zkušenosti a zesiluje u nás vědomí vlastní hodnoty a potřeba lásky k sobě. Učíme se na každý nový den, na všechna svoje trápení i nedostatky nahlížet srdcem, laskavě. Každá bytost je nádherná i bez vylepšování, právě proto, jaká je. Stačí setřást různě staré a různě vysoké nánosy smutku, starostí a nesprávných myšlenek o sobě a už tu stojí překrásná, sebe-vědomá bytost. 

Tvoříme svýma rukama a s láskou

Přináší nám velkou radost tvořit vlastníma rukama, v souladu s vlastními názory a podle vlastních nápadů tak, jak nejlépe dovedeme. Do každého výrobku, ale i článku či fotky dáváme kus sebe. V každém kelímku najdete kromě těch nejlepších surovin také kousek písničky, odraz nakrčeného čela od samého soustředění a dávku radosti nad dobře odvedenou prací. Každý článek mezi řádky mimo jiné schovává náš pohled na svět  a život a také to nejcennější co máme - náš čas, který věnujeme vám

Kvalita je pro nás důležitější, než kvantita

Naši kosmetiku denně používáme nejen my, ale i naše děti, partneři a rodina. Chceme pro sebe i své nejbližší stále to nejlepší. Proto než vám výrobek představíme, dlouho se s ním samy mazlíme, vyvíjíme, testujeme a zdokonalujeme jej. Nestačí nám, že je funkční, musí být perfektní. Musí mít skvělou strukturu, pohodlně se aplikovat, příjemně se vstřebávat, musí ve vás vyvolat pocit výjimečnosti ze sebe sama. Protože všichni si zasloužíme jen to nejlepší. 

Vyrábíme ze surovin, které v danou chvíli, pro daný účel považujeme za nejlepší. Chemii vlastně až tak nerozumíme a tak ji u nás ani nehledejte. Pracujeme s oleji, másly, extrakty, výtažky z rostlin a pryskyřic, ovocnými enzymy a dalšími aktivními látkami z přírody. Pokud v některém výrobku spojujeme vodu a olej, je z principu věci potřeba použít emulgátor a konzervant, ale i tady pečlivě volíme unikátní přírodní kombinace. U každého výrobku vám vypisujeme 100% složení i s vysvětlením, co je co a proč to ve výrobku je. 

Upřednostňujeme efektivitu, chceme výrobky účinné a multifunkční. Nepotřebujeme a nechceme mít doma desítky různých lahviček a flakónků na kde co. Hledáme, jaká všechna využití každý náš jednotlivý výrobek může mít. Spojili jsme například šampon pro děti s pěnou do vany, tělový peeling s koupelovým máslem, séra s pleťovými maskami. 

Necháváme naše výrobky certifikovat nejen z hlediska obecné bezpečnosti, ale také z hlediska jejího používání osobami s citlivou až přecitlivělou pletí, těhotnými ženami a maminkami pro svá novorozeňátka. O další certifikace jako je CPK (Certifikovaná Přírodní Kosmetika), BIO aj. se zatím neucházíme, protože v nich pro naši kosmetiku nespatřujeme dostatečný přinos. Zakládáme si na důvěře našich zákazníků v nás a děláme vše proto, abychom ji nezklamaly. Náklady spojené s administrativou těchto certifikací bychom navíc musely promítnout do konečných cen našich výrobků.   

Záleží nám na přírodě

Přírody si ceníme a hluboce ji respektujeme. Vědomě jí ubližovat je pro nás stejně nepřijatelné, jako ubližovat sobě samým. Není sice na světě vždycky všechno tak, jak bychom si přály, ale hledáme si svoje cesty, jak být k přírodě co nejšetrnější. Používáme pouze přírodní nebo jednoduchým způsobem z přírodních produktů získané látky, v maximální možné míře využíváme bio suroviny, oleje lisované za studena, fair trade suroviny a lokální produkty.

Žádný náš výrobek, ani používané suroviny nebyly testovány na zvířatech. S výjimkou včelích produktů a lanolinu používáme pouze suroviny rostlinného původu, navíc si vybíráme skutečně skvělé dodavatele, kteří nám garantují původ surovin i jejich způsob získávání. 

Balení výrobků a minimalizace odpadu je pro nás velké téma. Naším cílem je zerowaste, opakovatelné použití, recyklace či biodegradace (kompostovatelnost). Proto naši kosmetiku plníme převážně do skla, jen s několika málo výjimkami. Ty z důvodu bezpečnosti užívání produktu jak pro vás, tak pro samotný produkt (ochrana před kontaminací), najdete v recyklovatelných plastových obalech (nyní hledáme plastové obaly, které jsou alespoň částečně vyrobeny z plastového odpadu nebo z udržitelných surovin, např. z cukrové třtiny). Veškeré skleněné obaly od svých zákazníků vykupujeme zpět, řádně je čistíme a dezinfikujeme a poté je znovu plníme čerstvou voňavou kosmetikou. Naši kosmetiku už také dodáváme do mnohých bezobalových prodejen. Pokud vás zajímá, ve kterých městech je najdete, projděte si seznam Prodejen, které naši kosmetiku prodávají. 

Od začátku roku 2021 finančně podporujeme neziskovou ekologickou organizaci JARO Jaroměř, a to 2 % z ceny každé zaplacené objednávky. Naše finanční prostředky tato neziskovka využije na realizaci projektu v blízkosti Východočeské Sahary, jehož cílem je zvýšit zadržení vody v krajině. 

Ceníme si vás i sebe

Ceny za naše výrobky a celkově odvedenou práci vždy nastavujeme fér. Chceme, aby si naši kosmetiku mohl dovolit co nejširší okruh žen. Zároveň jsme si však vědomi vlastní ceny a ceny naší spokojené rodiny. Abychom ceny za naše výrobky udrželi co nejnižší, vynechali jsme z obchodního řetězce další distributory a distribuční eshopy, jejichž vysoké marže konečnou cenu výrobku zbytečně, někdy až extrémně navyšují. Jejich vynechání nám umožňuje použít suroviny ve skutečně výjimečné kvalitě i množství a přesto udržet velmi zajímavou cenu za výsledný výrobek. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz