Jarní restart

Chladné dny se střídají s těmi teplejšími a my se radujeme z každého slunečního paprsku. Postupně shazujeme vrstvy, odhalujeme krk, ruce, tváře. A také nedostatky, které se přes zimu nastřádaly. Pleť je přes zimu vystavena výrazně větší zátěži. Mrazivé a větrné počasí, plískanice, zimní sporty, suché klima ve vytopených místnostech, těžší jídla, to vše jí dává zabrat. Není proto divu, že se s tolika nepříznivými vlivy naráz má mnohdy potíže vyrovnat.

Naše pleť je často smutná, povadlá, s výraznějšími vráskami i kruhy pod očima. Mnohdy pálí, pne a šupinkuje, nebo se nám zhorší akné. To všechno má společného jmenovatele - nedostatečnou nebo nevhodnou péči v zimě. Pokud chcete svou pleť dostat co nejrychleji do formy, doporučujeme přidat na hydrataci, a to nejlépe ve dvou krocích. Hydratační tonikum použijte ihned po vyčištění pleti, aby srovnalo pH a připravilo pleť na další péči. Následuje péče luxusním hydratačním sérem, které pleť hloubkově zhydratuje, rozzáří a vypne. V dalším kroku sáhněte po výživném olejovém séru, které v prvních jarních měsících vaši pleť doslova nakrmí. Obě séra, hydratační i olejové, můžete smíchat v dlani a nanést na pleť v jednom kroku, rychleji se vstřebají.

Stejnou rutinu můžete používat večer i ráno, ale pokud máte pleť opravdu ztrápenou a bolavou, sáhněte večer raději po šlehaném máslu Něžná paní Ovesná nebo bezvodém balzámu Půlnoční motýl. I tyto dva produkty určitě nanášejte na hydratační sérum. 

Samozřejmostí by pro vás mělo být čištění ráno i večer, bez ohledu na to, zda se líčíte či nikoliv. Pot, prach, maz, smog, pyl, nečistoty z polštáře... to všechno brání vaší pleti dýchat, regenerovat a bránit se. 

Přes den nezapomínejte ještě na kvalitní SPF ochranu, jarní sluníčko je zrádné a jeho síla by vám mohla způsobit zbytečně rychlejší stárnutí pleti.

Zajímá-li vás péče o pleť v jarním období více do hloubky, přečtěte si náš článek na blogu, kde se dozvíte mnoho užitečných rad.

Na rty užijete univerzální voňavý balzámek Malá čarodějka, který doporučujeme v kabelkovém balení (vzorek 5 ml), ať je pořád po ruce. Chcete-li čistou hojivou mastičku, ošetřete rty bezvodým balzámem Ochráním bradavky, který je zcela bez vůně. Nenechte se zmást jeho názvem :-), praxe nám ukázala zcela nové způsoby využití, než pro které jsme původně recepturu vyvíjely. Užívejte si jeho multifunkčnosti spolu s námi. 

Na ruce pak vřele doporučujeme dopoužívat zimní krém Ochráním tváře, které se výborně osvědčily například po práci na zahradě. V případě že vaše ruce trpí bolestivými prasklinami pokožky, vyzkoušejte kombinaci Bílé noční teenky a Malé moringové víly.

P.S. A samozřejmě si dopřejte relax! Vana plná teplé vody s voňavými bublinkami je přesně to, co při náročném jarním startu potřebujeme. 

Nejprodávanější

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz