Masáže destičkou guasha [čti kváša] mají svůj původ v tisícileté tradici čínské medicíny. Byly a stále jsou využívány pro jejich terapeutické působení, ale také jako diagnostický nástroj. V Číně byly tradičně vyráběny z nefritu (sytě tmavě zelený drahokam), v dnešní době se vyrábí z různých druhů hornin a minerálů. Ačkoliv druh užitého kamene má na účinky masáže také vliv, zásadní stále zůstává jeho mechanické působení na tělo.
Ať už je vám tradiční čínská medicína blízká nebo ne, fakt je ten, že při masáži kamennou destičkou dochází ke stlačování dotčeného svalu a sítě vlásečnic, které zajišťují látkovou výměnu v tkáních. Tímto mechanickým působením se v nich opětovně rozproudí krev. Sval se více prokrví, je lépe zásobován kyslíkem a potřebnými životodárnými látkami, a naopak odpadní látky jsou odváděny do tkání, následně do podkoží mezi buňky, odkud se dostávají do lymfatického systému a z těla ven. Pravidelnou masáží tak v opečované oblasti docílíme zlepšení stavu našich kapilár, zejména pak jejich průchodnosti, omlazení buněk, vyživení tkání i celých struktur.
V oblasti obličeje pravidelnými masážemi guasha destičkou můžeme zmírnit nebo zcela odstranit vrásky, pigmentové skvrny, váčky a kruhy pod očima nebo popraskané žilky. Díky guasha masážím se můžeme vyhnout jak zdravotně, tak finančně náročnějším invazivním technikám omlazování pleti.
Samotná masáž není nijak bolestivá. Naopak by měla být velmi příjemná. Měly byste cítit příjemný tlak, teplo, případně jemné pálení. Někdy se může (ale nemusí) stát, že při masáži vznikne tzv. výsev. Což není nic jiného než jemné (rozeseté) modřiny způsobené narušením vlásečnic a rozprouděním krve v nich. Výsev a jeho intenzita se člověk od člověka liší a mizí v závislosti na jeho rozsahu. Výsev je známkou tzv. stagnace. Při pravidelných masážích k výsevům dochází čím dál méně až zpravidla zcela vymizí.
Většina z nás zná bílý (světlý) mramor, což je metamorfovaná (přeměněná) hornina, jejímž základem je kalcit (vápenec). Oproti němu je černý mramor horninou sedimentární a následně metamorfovanou, jejíž jádro tvoří opět vápenec, ale se značnou příměsí bitumenu (živice) a/nebo grafitu. Jejich černá barva pak v kameni převládá, ale je narušována bílým žilkováním nezbarveného kalcitu. Nero Portoro patří mezi nejkvalitnější černé mramory na světě. Jeho zvláštností je, že kromě bílých žil je protkán také nepravidelnou sítí žil zlaté barvy (nejedná se o skutečné zlato). Dohromady pak tvoří velmi originální a nenapodobitelný vzhled kamene. Každý jednotlivý je jedinečným uměleckým dílem stvořeným přírodou.
Tuto guasha destičku z italského mramoru Nero Portoro vyrobil český kameník v České republice vlastníma rukama. Zpracovává zbytky tohoto luxusního materiálu z jiných projektů a dává jim nový účel a smysl. A samozřejmě předchází zbytečnému plýtvání.